Tee vabadusse

31
märts
Autor: Joosep Tammo
Igal kevadel astume läbi kannatusaja Ülestõusmise hommikusse. See teekond on osa meie elust ja tõe otsingutest maailmas, kus kõik on suhteliseks kuulutatud. Seda suhtelisust kuulutatakse vabaduse nimel, unustades, et tõde ja vabadus kuuluvad kokku. See, mis pole tõene, ei tee meid ka vabaks. "See, kes otsib tõde, kas see talle nii paistab või mitte, otsib Jumalat" (Edith Stein)

Tee vabaks tegeva tõe juurde läheb läbi Jeesuse, läbi Tema sõnasse jäämise. See jäämine ei ole ühekordselt saavutatav seisund, mis piirduks kristliku sotsialiseerumisega. Ei piisa sellest, et me hoiame oma vanemate usku ja tavasid ning püüame neid praktiseerida. Ei piisa sellest, et oleme Aabrahami lapsed.

Jeesuse Kristuse sõnumisse jäämine, mis algab ülaltsünniga, on elav liikumine, igapäevane suhe ja igatsus näha Jumala palet kaasinimestes, elu sündmustes, isikliku elu kannatustes ja rõõmudes. 

Suur Neljapäev, Suur Reede ja Vaikne Laupäev tuletavad sellel teel meelde, et kui nisuiva ei sure ei või ta vilja kanda. Just see arusaam ja eluline kogemus annab meie elule ja usule tõepärasuse ning küpsuse.

 

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi   
E-mail   
Kommenteeri   
Sisesta

Viimased uudised

27. märts Palmipuudepüha 2021
19. detsember Normaalsuse igatsuse katkestus
05. detsember Markusega läbi talvise aia