Suvefestival "Usu või ise..." on läbi.

13
juuli
Autor: Joosep Tammo
Kauaoodatud- ja ettevalmistatud festival sai läbi. "Usu või ise..." muutus paljudele uueks eluliseks usukogemuseks. Sõprus, rõõm ja  armastuse hellitasid meid kolmel päeval suure lootuse telgis Pärnu Vallikääru aasal.


Neljaks jumalateenistuseks kolmel päev täitus 600 istekohaga telk Vallikääru aasal pilgeni. Laupäeva õhtul ja pühapäeva hommikul ei mahtunud rahvas enam telki ära. Rahvast võis olla 800-900. Erinevad ansamblid ja koorid laulsid maisest ja igavesest merest, päiksepaistest ja tormidest. Pärast võimast suvetormi oli ilm meie vastu lahke. Üksnes mõni värskendav vihmasagar hellitas kokkutulnuid. Tundub, et iga aastaga muutub see üritus paremaks ja omandab suuremat evangeelset mõõdet. Ühestküljest organisatsioonilised oskused, teisestküljest kasvav vaimulik potentsiaal. Me ei pea programmi enam väliskülalistele üles ehitama. Oma lauljad, väga võimekad noored jutlustajad ja särava sõnaga liidu president Meego Remmel liikusid heas Püha Vaimu tuules. Kõik see puudutas igat kuulajat. Lastele ja noortelegi oli mõeldud. See tekitab tõeliselt suure pere tunde ja seda me EKB Liidus olemegi.
Tõsiseks väljakutseks oli ujumisvõistlus - 400 meetrit rinnuli. Parim tulemus Taavi Õispuu Kuressaare Siioni  Kogudusest. 
Vt.artiklit:  http://blog.maaleht.ee/parnumaa/?p=2538
Meeldejääv oli ristimisteenistus. 15 inimest andisid Pärnu suure ranna vahustes lainetes oma puhta südametunnistuse tõotuse ja said ristitud. Südame tegi soojaks, et ka Pärnu Vabakoguduse pastor Aarne Heide oli oma ristitavatega meie ühises osaduses. Vt. pilte: http://www.ekklesia.ee/parnuimmaanuel/
Ja lõpuks Issanda laua osadus. Võrratu eelmaitse sellest, mis kord tuleb kui "merd ei ole enam" ja laud kaetakse kõigile pühadele taevas ja maapeal.  Seniks püüan oma elu leiba murda ja karikat jägada nendega, keda hea Karjane mu teele juhib. 

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi   
E-mail   
Kommenteeri   
Sisesta

Viimased uudised

27. märts Palmipuudepüha 2021
19. detsember Normaalsuse igatsuse katkestus
05. detsember Markusega läbi talvise aia