Hukutav vahetus

24
juuni
Autor: Joosep Tammo
Uudis Bartselona lehest.

Sebastian Vilar Rodriges

Mälu ahel

Läksin mööda Barcelona tänavat ja avastasin järsku enda jaoks kohutava tõe: Euroopa suri Auschwitzis. Me tapsime 6 miljonit juuti ja asendasime nad 20 miljoni moslemiga. Auschwitzis me põletasime oma kultuuri, mõtlemise, loomevõime, talendi.
Me hävitasime valitud rahva, tõeliselt valitud, sest see rahvas sünnitas suuri ja väljapaistvaid inimesi, kes muutsid maailma.
Nende inimeste panust on tunda kõigis eluvaldkondades: teaduses, kunstis, rahvusvahelises kaubanduses, kuid eelkõige selles, et nad kinkisid maailmale mõiste "südametunnistus".
Niisiis kannatlikkuse maski all, soovides iseendale tõestada, et oleme paranenud rassivaenu viirusest, oleme avanud tee 20 miljonile moslemile, kes tõid meile rumaluse ja harimatuse, religioosse radikalismi ja kannatamatuse, kuritegevuse ja vaesuse, mis tuleneb soovimatusest teha tööd ja säilitada oma perede inimvääriline elu. Nad on muutnud imeilusad Hispaania linnad kolmanda maailma osaks, mis upub mustusesse ja kuritegevusse. Nad asuvad elama valitsuse poolt tasuta pakutud korteritesse, ja samades korterites nad hauvad plaane, kuidas tappa ja hävitada naiiivseid korterite "peremehi".
Sellisel viisil, iseenda õnnetuseks oleme vahetanud kultuuri fanaatilise vihkamise vastu, loova ande hävitava ande vastu, intelligentsuse mahajäämuse ja primitiivsete eelarvamuste vastu. Oleme vahetanud Euroopa juutide rahuarmastuse, tema omaduse hoolitseda oma laste normaalse tuleviku eest, visa elutahte, mis on püha ja puutumatu, nende vastu, kes otsivad surma, inimeste vastu, kes otsivad surma enestele ja teistele, meie lastele ja iseenda lastele. Millise kohutava vea sa oled teinud, õnnetu Euroopa!

 

See artikkel ilmus ühes juhtivas Hispaania ajalehes. Väga dramaatiline, aga siiski mõtlemapanev. Kui 6 miljonile juudile lisada veel kümned miljonud abordi teel hävitatud lapsed selles üha vananevas tsivilisatsioonis, siis pilt muutub täielikumaks.

Konfutzius ütles: "Hea ja auväärne inimene sarnaneb tuulega, teised rohuga: Rohi kummardub tuule suunal." Ristija-Johannes oli nagu tuul kõrbest. Millisest kõrbest peaks küll uue tsivilisatsiooni tuul puhuma, et Euroopa ja jääks Euroopaks?

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi   
E-mail   
Kommenteeri   
Sisesta

Viimased uudised

27. märts Palmipuudepüha 2021
19. detsember Normaalsuse igatsuse katkestus
05. detsember Markusega läbi talvise aia