Ülestõusmise sündmused kirjeldavad naiste hämmeldust ja jüngrite esialgset uskmatust. See on ka meiegi lugu. Nähes sekulaarse ühiskonna uskmatust, lööme meiegi vahel oma usus Jumala armastusse kõhklema. Kuid mida teeb Jumal?
Inglismaa endine peaminister Tony Blair on kirjeldanud oma noorust ja usule tulekut. Ta isa oli oli võitlev ateist. Kuid siis sattus äkki insuldiga väga raskes seisundis haiglasse.
Koolis, kus Tony käis, direktor kuulis sellest ja tegi ühisel hommikupalvusel Tony isa eest eestpalvet. Tony läks pärast murelikult direktori juurde jaavaldas talle kohutava saladuse: “Kahju küll aga mu isa ei usu Jumalat.” – Direktor vastas: “See võib olla tõsi, et teie isa ei usu Jumalasse, aga Jumal usub Temasse.”
Mulle tundub, et paljud kaasaegsed usuvad, et Jumala suurus ja armastus sõltub nende usust või uskmatusest. Kui see nii oleks olnud, siis oleks ristiusk juba ammu välja surnud.
See, et hämmeldunud ja segaduses jüngrid neljakümne päeva pärast pärast Jeesuse surma ja ülestõusmist võisid veendunult tunnistada oma väga erinevatest kogemustest Ülestõusnuga ei olnud mitte nende endi usu ponnistuse vili, vaid selle tulemus, et Jumal uskus neisse.
Ta usub ka meisse, hoolimatta meie kahlustest, tegeleb ta meiega end mitmel viisil
Sõbrad on olukordi, kus me nagu need Jeesuse õpilasedki ei näe enam mingit väljapääsu. Inimesed, keda armastame ei usu Jumalasse ja meiegi nõrk usk on proovile pandud. Kuid Jumal usub meisse. Ta usub ka uskmatuisse.
Tänu sellele oleme me täna usklikud ja võime tunnistada: "Jeesus Kristus on ülestõusnud!" - "Ta on tõesti ülestõusnud!"
Joosep: "Mulle tundub, et paljud kaasaegsed usuvad, et Jumala suurus ja armastus sõltub nende usust või uskmatusest." Sinu tundmus on täiel määral põhjendatud.
Tunnistan, pole kunagi tulnud sellele, et ka Jumal omab usku. Mõte on minu jaoks nii uudne, et soovin selle kohta lähemat teavet. Ilmselt on siiski tegemist veidi erineva sisuga, mis pole võrdväärses vastavuses inimese usuga.
Urmas, 13. aprill 2009
Tõsi on, et kui teha Piiblis otsing, siis me ei leia sellele sõnasõnalist kinnitust. Kui aga mõelda nii, et Jumal armastab maailma ja kõiki inimesi ja usk ning lootus on armastusest lahutamatu osa. Heebrea keeles kasutatakse selle kohapeal sõna AMAN (AMEN) kr. keeles sõna PISTIS (USALDUS).
Suure veeuputuse eel näib Jumal kaotavat usu raisku läinud inimkonda, kuid säilitab selle Noa perekonna suhtes.
Looja usub kindlasti loodu võimalustesse. Kogu Jumala ilmutuslik tegevus on suunatud sellele, et inimenegi usuks rohkem kui üksnes lõputusse juhuste jadasse.
Joosept, 14. aprill 2009
Lisa kommentaar
Viimased uudised
15. detsember | Igaviku müksud |
13. detsember | Vitsaga või vitsata? |
12. detsember | Lugu puldankotist |
Arhiiv | RSS |