Kriis puhastab majanduse

07
mai
Autor: Joosep Tammo
Kriis puhastab majandust nagu Piibli aegadel. 

Kriis puhastab majandust nagu Piibli aegadel.


Kristlikus portaalis newsland http://www.newsland.ru/News/Detail/id/362212/   kirjeldab M.Freedman majanduslikku kriisi psühholoogilise nähtusena.

"Majandus tervikuna - see on tsükliline protsess, mis on seotud paljude parameetritega; eelkõige aga inimteadvuse tsüklilisusega, mis kord hindab olukorda paranevana, kuid äkiliselt võib võtta ka seisukoha, et kõik on halb ja on vaja kõik maha müüa. See inimpsüühhika ja looduslike tsüklite eriära on alates Joosepi loost leidnud vaid kinnitust." 

Freedmani sõnumis on kaks uudist: halb ja hea. Halb seisneb selles, et stabilisatsioonifondide vahendid on varsti ammendatud. Hea uudis seisneb selles, et kriisi puhastava toime mõjul muutub ärijuhtide ja omanike seltskond palju professionaalsemaks. Tõsi, kui see protsess jääb venima, venivad ka probleemid.


Üsna raske on hinnata, kui "hea" on teine uudis. Kuid Piibli analoogia valguses paistab olukord väga kõnekana. Seitse põuast aastat muutsid Egiptuse majandust tõepoolest kardinaalselt. Tulemuseks olid ranged riikliku planeerimise ja jagamise mehanismid. Kuid siis, kui puhta kasumi põhimõtted taas võitsid, tabas maad "kümme nuhtlust", mille tagajärjed on laialt tuntud.


Äkki ongi see prohvetlik valgus maailma majanduse ja poliitika tulevastele arengutele?
Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi   
E-mail   
Kommenteeri   
Sisesta

Viimased uudised

26. detsember Oodatud ja kardetud jõuluaeg
03. september Oma kooli lipu pühitsemine
10. august Tuleviku ülehindamisest