Armastus on igavese elu võti

09
aug
Autor: Joosep Tammo
8.august

Igavese elu võti on armastus.

Vaikne pühapäev Vancouveris. Ujun hommikul 650 m. Vend Kirves viib kirikusse. Tutvun siinse teenistuse ja leivamurdmise korraga. Alguse teeb vend Juhan Eenraid. Orelil saadab ja loeb luuletuse õde Erli Lepik.

Juluse aluseks on täna Lk 10:25-29 - Armastuse toppeltkäsk.

Suur osa kaasaegsest kosmeetikatööstusest elab igatsusest igavese nooruslikkuse järele. Kuid igavest elu ei suuda meile ikkagi keegi neist pakkuda. Loetud sõnas küsis kirjatundja: „Õpetaja, mis ma pean tegema, et pärida igavene elu?“ (s.25) Sellist küsimust esitab üha rohkem inimesi.  

Igavese elu võti on armastus. – Jumala Sõna ütleb: „Armasta Issandat, oma Jumalat, kogu oma südamega ja kogu oma hingega ja kogu oma jõuga ja kogu oma mõistusega; ning oma ligimest kui iseennast!“  - Meie suurim vajadus on – kasvamine armastuses.  Kuid kaasaegne pilt armastusest on enamasti moonutatud. - 

Tõelise armastuse igavene ja muutumatu allikas on Jumal ise. „Jumal on armastus ja kes püsib armastuses, püsib Jumalas ja Jumal püsib temas.“ 1 Jh 4:16 „Jumala armastus meie vastu on saanud avalikuks selles, et Jumal oma ainusündinud Poja on läkitanud maailma, et me tema läbi elaksime.! 1 Jh 4:9 -  Sellel armastusel on kaks mõõdet: horisontaalne ja vertikaalne mõõde. Horisontaalset mõõdet kirjeldab lugu halastajast samaarlasest, vertikaalset mõõdet Marta ja Maarja lugu. Jumal soovib, et me oleksime – Temasse ja kaasinimestesse armunud  inimesed.

Me usume, et Kristuse armastuses on meie igavese elu võti ja Tema armastus võidab!  

 

Pärastlõunal oleme perekond Liiva külalised. nende farm asub pisut üle 30-ne kilomeetri idapool. Perenaisel Hannal on täna 80-nes juubelisünnipäev. Rahvast on rohkelt, süüakse ja vesteldakse. Peremees Hugo tutvustab farmi. Õitseaegadel peeti siin kuni 40 lehma. Nüüd kasvatab ja müüb peremees heina. Iga tööriista jaoks on traktor, kõik remondid teeb Hugo ise. Sünniaasta on 1921. Raske uskuda. Armastus töö, elu, Jumala ja kaasinimeste vastu on tõesti igavese elu võti.

 

Õhtul ujun ülejäänud 350 meetrit.

 

 

Kommentaarid: 1

Don't you recognize that it is high time to receive the credit loans, which would make you dreams real.
Bentley21Jeannette, 30. august 2010


Lisa kommentaar

Email again:
Nimi   
E-mail   
Kommenteeri   
Sisesta

Viimased uudised

27. märts Palmipuudepüha 2021
19. detsember Normaalsuse igatsuse katkestus
05. detsember Markusega läbi talvise aia