14
dets
Kuhu me liigume, millised suundumused hakkavad meid järgmisel aastal üha enam mõjutama?
Iga aasta lõpeb ja algab küsimusega: mis tuleb? Väike vaatlus Saksa tulevikuinstituudi raporti valguses.
Jätkuvalt oleme meediasõltlased. Meediat iseloomustab üha rohkem skandalokraatia, soov oma tarbijaid ärritada. See kujuneb suureks ohuks demokraatlikele ühiskondadele. Selles valguses on Eesti parlamendi poolt vastuvõetud uus allikakaitse seadus õigeaegne. Ajakirjandus ei saa aru, et ta on ise enda kõige suurem vaenlane.
Kõik me oleme jätkuvalt mobiilsed, kuid peale isiklike transpordivahendite omandab taas suuremat tähtsust ühiskondlik transport. See on odavam ja keskkonnasõbralikum. Niisiis väike "bussimaaniline" nihe.
Üha suuremat tähendust omab meie e-identiteet. Andmetöötlusega seotud majandusvaldkonnad kasvad jätkuvalt ja hakkavad sellelt enam ja enam teenima.
Hirm andmetöötluse ees väheneb. Siin valitseb loovam maailma kujutamine kui seni. Informatsioon kujuneb osaks esteetilisest naudingukultuurist.
Moeasjaks muutuvad üliodavad ja innovatiivsed tooted arengumaadest. Seda võiks nimetada Gandhi - innovatsiooni suundumuseks.
Eelnevaga käsikäes kasvab 21. sajandi algust iseloomustav protestitarbimine. Kavalad ettevõtjad ja agentuurid teenivad kodanike rahulolematuselt ja sellega seotud kodanikualgatustelt hästi.
Isiklike lugude ja minaotsingute rikkalik kasv avab uued ärivaldkonnad. Niisiis kasvab nii elulugude pakkumine kui tarbimine nii kirjanduses kui filmikunstis.
Tuleviku intelligentsi vandenõuteooriad muutuvad supermoeks.
Sellel taustal jätkub äri lõpuaja meeleoludega. Endism ja kõikvõimalikud apokalüptilised kartused saavad uut hoogu.
Kõige selle foonil tuletan endale meelde Õnnistegija sõnu: "Rahu ma jätan teile; oma rahu ma annan teile; mina ei anna teile nõnda nagu maailm annab. Teie süda ärgu ehmugu ja ärgu mingu araks!" Jh 14: 27
Viimased uudised
27. märts | Palmipuudepüha 2021 |
19. detsember | Normaalsuse igatsuse katkestus |
05. detsember | Markusega läbi talvise aia |
Arhiiv | RSS |