1993.a. avaaktuse kõne.

Väga austatud noored, lugupeetud kolleegid ja Gümnaasiumi 1. septembri aktusest osavõtjad. Iga algus on täidetud uute lootustega ja nii tänanegi!

Lugesin ühest noormehest, kes unistas õnnest, rahast, armastusest, lugupidamisest. Ühel rahutul ööl nägi ta unenäo poest, mille leti taga seisis ingel. Noormees küsis endale õnne, raha, armastust, lugupidamist ja palju muudki. Ingel vastas, noormees te olete eksinud: Siin müüakse ainult seemneid. 

Gümnaasium ei ole täna unenägu, õpetajad ei ole inglid, aga see, mida meie kool
teile austatud noored uuel õppeaastal pakub on tõesti õnne, rikkuse, armastuse ja lugupidamise seemned.

Kui te võtate pakutu tänuga vastu, istutate tuleviku seemned oma elu ja südame mulda, siis täituvadki teie tänased lootused ja unistused, See mis meie elus toimub on tegelikult alati ime, sest meid ei ümbritse kaos ja tühjus vaid meie elu saladuste saladuse, Jumala armastavad ja hoolitsevad käed. Me ei ole täna oma lootustega üksi, sest Tema mõistab meid. Eestis, Saksamaal, Taanis, Soomes ja kuhu me iial läheme! Temas oleme me üks perekond lootuses ja usus.
Tegelikult on kõik imeline, mis toimub; tegelikult on kõik salapärane, mis meid tabab; tegelikult on kõik hea, nagu see mis tuleb; tegelikult seisab Jumal kõige taga ja enne kõike ja üle kõige...

Olgem siis tänulikud selle kauni alguse eest, maailma ja sõprade eest, kes meid õmbritsevad ja võimaluste eest avada oma südamed elu rikkuste külvile!

Palvetagem:

Issand, me täname Sind selle päeva eest ja uue alguse eest!
Me täname Sind tervise ja päikese eest!
Me täname Sind uute ülesannete eest, mis meie ees seisavad!
Me täname Sind kaaslaste ja sõprade eest paljudest maadest!
Me täname Sind lootuse eest.
Aita meid usus, armastuses ja tões kõndida!
Õnnista meie maadja rahvast, meie linna ja naaberkoole!

Meie isa palve.
Aar